Penis Kalınlaştırma ve Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

[Toplam: 86 Ortalama: 3.4]

Penis kalınlaştırma ve penis boyu uzatma ameliyatı penisin kısa olması durumunda yapılmalıdır. En ideal yöntem asıcı bağlarının kesilmesidir.

Normal penis boyu, kalınlığı nedir ve nasıl ölçülür?

Penis, erkekte cinsel birleşmeyi ve üremeyi sağlayan erkeğin çiftleşme organıdır. Aynı zamanda üretra dediğimiz idrar yolunun son kısmı penis ile birliktedir ve idrar ve meninin dışarıya boşalmasını sağlar.

Erişkin bir erkekte penis boyu sert vaziyette iken coğrafya ve ırka göre değişmekle birlikte ortalama 13 cm civarındadır.

Ortalama penis boyu Kongo’da 18 cm ile en büyük, Kuzey Kore’de 9,6 cm ile en küçük ve ülkemizde 13,9 cm ile dünya ortalamasındadır. Penis kalınlığı ise sönük durumda iken ortalama 10 cm civarındadır.

Küçük penis nedir ve kaç santimetrenin altına küçük penis (mikro penis) denilir?

Gerilmiş penis uzunluğunun 9.3 cm’nin altında olmasına küçük penis veya diğer  adıyla mikro penis denir.

Penis küçüklüğünün nedenleri nelerdir?

Penis, testosteron hormonunun etkisinde büyüyen bir organdır. En sık nedeni de hipogonadotropik hipogonadizm dediğimiz hipofiz bezi hormonlarının az salgılanması ya da salgılanmamasına bağlı yumurtadan testosteron salgılanamaz ve penis yeterince gelişemez.

Ayrıca yumurtaların yani testislerin salgı bozukluğuna bağlı mikro penis oluşabilir.

İlave olarak hedef organ yani yumurtanın duyarlılığının yetmezliği olabilir. Bütün bunların yanında yaklaşık %10’unun nedeni bilinmemektedir.

Hangi durumlarda penis uzatılmalı ya da kalınlaştırılmalı?

küçük penisÖncelikle fizyolojik şartlarda penisin kısa ve ince olması durumunda penis uzatması ve kalınlaştırması yapılmalıdır.

Eğer gerilmiş penis boyu 9,3 cm ve kalınlık 8 cm’nin altında ise hem uzatma hem de kalınlaştırma işlemi yapılmaktadır.

Ancak mevcut penis uzunluğu ve kalınlığında memnun değil ve psikolojik olarak kişide ciddi etki oluşturuyor ise relatif olarak penis uzatması ve kalınlaştırılması yapılabilir.

Penis uzatmada ve kalınlaştırma da gerçekler ve yanlışlar?

penis fotoğrafı

 • Kilo vermek ve düzenli egzersiz yapmak: Özellikle kasık yağ dokusu fazla olanlar ve şişman olanlarda penis kısa gözükür. Düzenli egzersiz yaparak bu yağlardan kurtulunabilir ve penis kendini göstermeye başlar.
 • Kasık yağ dokusunun ve penisin asıcı bağının kesilmesi ameliyatı: Penis uzatmasında en sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Penis boyuna bağlı olmakla birlikte yaklaşık 1-2 cm’lik bir uzama gerçekleşir. Bu gerçek bir uzama değildir, penisin gömülü kısmının dışarıya çıkarılmasıdır. Bu ameliyatın sonunda penis sert haldeyken yukarıya değil normalden biraz aşağı bakar.
 • Traksiyon (çekme) ve vakum cihazları: Özel üretilmiş traksiyon cihazları ve vakum cihazlarıyla penisin gerilme işlemidir. Etkisi anlatıldığı gibi penisi santimetrelerce büyütmez, bir süre büyümüş gibi gösterse de sonra geri dönüşlüdür ve eski halini alır.
 • Ön kol derisinden yeni penis yapılması: Penis çok küçük ya da yok ise hastanın ön kol derisinden damarlı parça alınarak penis haline getirilip hastanın penisine bağlanır. İstenilen uzunluk ve kalınlık sağlanır. Ancak komplikasyonu çok olan bir operasyondur. Ve daha sonra mutluluk çubuğu gerektirir.
 • Penisin sertliği sağlayan tunika albuginea dediğimiz tabakasının cerrahi olarak uzatılması: Bu cerrahi işlem de çok komplikasyonludur ve mutluluk çubuğu ile birlikte yapılmalıdır.
 • Penisi uzatıcı kremler ve ilaçlar: Etkinliği kanıtlanmış tıbbi tedavi ile uzayan penis yoktur. Ancak hormon yetmezliği durumlarında eksik olan hormonun verilmesine bağlı uzayabilir.
 • Penis kalınlaştırma için en ideal yöntem penis cildine yağ enjeksiyonudur. Hastanın karın bölgesinden liposakşın yöntemiyle yağ alınır ve işlemden geçirilerek penis cildine enjekte edilir. %50 emilir ancak geri kalan tatminkârıdır.

Sonuç olarak penis kalınlaştırma ve uzatma işleminde en az zararlı ve en ideal yöntem penisin asıcı bağlarının kesilmesi ve penis cilt altı yağ enjeksiyonu işlemleridir.

Sık sorulan sorular

penis boyu uzatma ameliyatı1. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı kısırlık yapar mı?

Bu ameliyatlar da meni yolları hiç etkilenmediğinden kısırlık yapmaz. Ancak infeksiyon olur ve testisleri etkiler ise elbette buna bağlı kısırlık oluşabilir.

2. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı cinsel isteği (libidoyu ) etkiler mi?

Bu operasyonların libido ile direkt ilgisi yoktur. Ancak psikolojik düzelme libidoyu da etkileyebilir.

3.Penis kalınlaştırma ameliyatı testislere zarar verir mi?

Ameliyatta sadece cilt altına yağ enjeksiyonu yapılır. Testislerle ilgisi yoktur. Ancak penis içine verilen yağ dokusu bazen torbalara göç edebilir , infeksiyon olmaz ise testisi etkilemez.

4. Penis büyütme ve kalınlaştırma sertleşmeyi etkiler mi?

Normal giden bir operasyonda damar ve sinirlere zarar verilmediği için sertleşmeyi etkilememektedir. Ancak ameliyat sırasında dorsal arter dediğimiz penis atar damarları zarar görür ise sertleşme etkilenebilir ancak çok düşük bir ihtimaldir.

penis kalınlaştırma ameliyatı5. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı Boşalmayı etkiler mi? Erken boşalmaya iyi gelir mi?

Bu ameliyatların boşalmayla ilgisi yoktur. Ancak yağ enjeksiyonu ya da uzatma ameliyatı sırasında penisin duyusunu sağlayan dorsal sinir etkilenir ise boşalmayı geciktirebilir ya da boşalma erken ise normalleşebilir. Ancak his kusuruna neden olabilir.

6. Penis uzatma ya da kalınlaştırma ameliyatında idrar yapmakta zorlanılır mı?

İdrar yolu ile bu ameliyatın ilişkisi yoktur. İdrar, her iki ameliyatta da zorlamaz.

8. Penis büyütme ya da kalınlaştırma ameliyatı olduğum anlaşılır mı?

Penis büyütme de kasık ve penisten küçük kesiler yapıldığı için kişilerin verdiği reaksiyona bağlı dikiş izleri kalabilir ve bir ameliyat geçirdiğiniz anlaşılır. Kalınlaştırma ameliyatında ciddi bir iz kalmamaktadır.

Prof. Dr. Abdullah ArmağanÜroloji Uzmanı

Benimle iletişime geçmek, bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Koordinatörümüz en kısa sürede sizi arayacaktır.

6 yorum

 • Namık

  Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu aynı anda yapılırsa ücreti ne kadar olur. (Mutluluk çubuğu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim işlemi yöntemi komplikasyonları boyutunda daha fazla görünüm mü sağlar.)

 • Erdoğan şen

  Mrb, penis kalınlaştırma ve uzatma işlemleri için yakın tarih ve fiyatı hakkında bilgi verirmisiniz. Tşk

 • Kerim Öztürk

  Penisim çok küçük yanımdaki kızlar dalga geçiyor fiyat nedir hocam

 • Yakup Dündar

  İyi günler. 49 yaşında peyronie hastasıyım. Daha önce hafif bir eğrilik vardı fakat kaza sonucu şiddetli bir ağrı ve sonrası eğim çok arttı. Şeker hastalığım da var. Çok olmasada arada sertlik kaybı yaşamaktayım. Tedavi hakkında bilgi almak istiyorum.

  Teşekkür ederim

  • Prof. Dr. Abdullah Armağan

   Merhaba,
   Muayene ve tedavi için doktor bey ile görüşme organize edebilirsiniz. Görüşme sırasında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sorabilirsiniz. Randevu için mail adresimizden info@uromer.com iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?