Kısa Özgeçmiş

Prof. Dr. Abdullah ArmağanÜroloji Profesörü/FECSM

Prof. Dr. Abdullah Armağan 1968 de Isparta, Sütçüler, Kesme Köyü’nde doğdu. 1985 yılında İstanbul Vefa Lisesi’nden mezun oldu. 1992 de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden tıp doktoru ünvanını aldı.

Mecburi hizmetini Afyon Kızılören Merkez Sağlık Ocağı’nda ve askerlik hizmetini yedek subay olarak Ardahan Asker Hastanesi’nde 1993-1997 yılları arasında gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji anabilim Dalı’nda 1997-2002 yılları arasında Üroloji Uzmanlığı eğitimini tamamladı.

2003-2008 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Yard. Doç. Dr. 2009-2010 yıllarında aynı fakültede Doç. Dr. Olarak çalıştı. 2004-2005 yıllarında bir yılı aşkın süreyle ABD Boston Üniversitesi, Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü’nde araştırmacı olarak görev yaptı ve özellikle androloji alanında ciddi araştırmalara imza attı.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabil Dalı’ında 2010-2015 yılları arasında Doç Dr. Olarak çalıştı ve aynı üniversitede 2015 yılında Prof. Dr. ünvanını aldı. 2016- Mart 2019 yılında Bahçelievler Medicalpark Hastanesinde çalıştı. Mart 2019 yılında Üromer – Üroloji Merkezini kuran Dr. Armağan halen bu kurumda çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilimsel çalışmaları olarak 85 uluslarası iyi dergilerde yayınlanan bilimsel araştırma makalesi, çok sayıda ulusal dergilerde yayınlanan araştırma makalesi ve kongrelerde bildirileri, çok sayıda bilimsel kitap bölümleri mevcuttur.

Uluslarası bilimsel makalelere yapılan atıf sayısı 1784 ve h-İndeksi 26 dır. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi üroloji Anabilim Dalı’nın kuruluşuna çok ciddi katkıda bulunmuş, MikroPNL ameliyatını ilk kez ülkemizde gerçekleştirmiş ve yayılmasına öncelik etmiş ve bu konuda uluslarası dergilerde çok sayıda yayın yapmıştır.

Ulusal ve uluslararası bildiri ödülleri almıştır. European Comittee of Sexual Medicine (FECSM) sertifikası sahibi olup özellikle ürolojik kanserler, androloji, taş hastalıkları ve pediatrik üroloji konuları ile ilgilenmektedir. Uluslarası EAU, AUA, ESSM ulusal Türk Üroloji , Türk Androloji, Endoüroloji gibi mesleki derneklere üyedir.

Türk androloji derneğinin yönetim kurulu üyesidir ve bir dönem genel sekreterliğini yapmıştır. Ayrıca hem Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi hem de Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Yabancı dili İngilizcedir olan Dr. Armağanın en güncel hobileri kayak yapmak, motosiklete binmek, tenis oynamaktır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Abdullah ArmağanÜroloji Uzmanı

Benimle iletişime geçmek, bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Koordinatörümüz en kısa sürede sizi arayacaktır.

Randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?