Üromer

ÜROLOJİ MERKEZİ (ÜROMER)

Misyonumuz: Güçlü bir ekip ile etik kurallardan hiçbir ödün vermeden ürolojk hastalıklar için koruma, erken tanı koyma ve tedavisine güncel tüm ekipmanı kullanarak katkıda bulunmak, buradan çıkacak bilimsel verileri dünya ürolojisi ile paylaşmaktır.

Vizyonumuz: Ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde mevcut teknolojileri kullanarak uluslarası standartlarda hastalarımıza sağlık hizmetini sunmak ve kafada soru işareti bırakmamaktır.

Kısa adı Üromer olan Üroloji Merkezi’miz 01 Mart 2019 tarihinde Prof. Dr Abdullah Armağan tarafından kuruldu ve açıldı. Toplam alanı 140 metrekare olan merkezimizde bekleme salonu, doktor ve müdahele odaları olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Doktor odasında görülen hastalarımız muayene ve müdahele odasına alınmakta ve burada fizik muayenesi, ultrasonografisi ve gereğinde üroloji için ileri testler yapılmaktadır. Merkezimizde özet olarak şu işlemler yapılmaktadır;

  1. Prof.Dr. Abdullah Armağan tarafından ayrıntılı görüşme ve muayene
  2. Ultrasonografi ve renkli doppler ultrasonografi: Hastanın sorunlarına göre böbrek, idrar kesesi, idrar yolları, testisler için ultrasonografi yapılmaktadır. Ayrıntılı değerlendirme ihtiyacı olur ise radyoloji uzmanından yardım alınarak varikosel şüphesinde varikosel için, sertleşme bozukluğunda penis damarları için doppler ultrasonografi yapılmaktadır.
  3. ESWT: Sertleşme bozukluğu, Peyronie hastalığı ve prostatit durumlarında ESWT tedavisi yapılmaktadır.
  4. PRP: Sertleşme bozukluğu, Peyronie hastalığı ve idrar kaçırma durumlarında tam siteril PRP tedavisi yapılmaktadır.
  5. Ürodinami: İşeme fonksiyon bozukluklarında, nörojen mesanede, idrar kesesi fonksiyonu bozukluklarında, idrar kaçırma durumlarında nedeni ortaya koyup doğru tedaviyi uygulayabilmek için ürodinami testi yapılmaktadır.
  6. Üroflowmetri: İdrar akım hızını, süresini ve karakterini ölçen bu test prostat veya başka bir nedene bağlı dış idrar yolu tıkanıklığının şiddetini belirler. Özellikle prostat büyümesine bağlı şikayeti olan hastalarda nasıl bir tedavi uygulamamız gerektiğine ışık tutar. Ayrıca ameliyat kararını vermemizde çok önem taşır.
  7. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi için tüm laboratuvar testleri yapılmaktadır.
  8. İntrakavernöz enjeksiyonlar, HPV ve diğer lezyonlar için koter ve kriyoterapi tedavileri uygulanmaktadır.
Prof. Dr. Abdullah ArmağanÜroloji Uzmanı

Benimle iletişime geçmek, bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Koordinatörümüz en kısa sürede sizi arayacaktır.

Randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?